Annons
Annons

Ridskole- och utbildningssektionen

Uppdragsbeskrivning

Ridskole- och Utbildningssektionen har ett övergripande ansvar för all utbildning inom Svenska Ridsportförbundet.

Ridskole- och Utbildningssektionen ska utveckla, initiera, samordna, koordinera och genomföra aktiviteter med utgångspunkt i ridskole- och utbildningsverksamhet.

Uppdragsbeskrivning i sin helhet finns i Svenska Ridsportförbundets Arbetsordning och Uppdragsbeskrivningar, fastställd av förbundsstyrelsen

Maria Eriksson, ordförande
maria.eriksson@ridsport.se, 070-6321952

Anna-Maria Andersson

Nina Anyai
nina.anyai@bredband.net, 0708-571260

Mikaela Arvidsson Ekfeldt

Lena Hannu
lena.hannu@telia.com, 070-6280383

Karoliina Ikonen
ikonen.karoliina@gmail.com, 073-8478553

Gun Kristofferson
gun.kristoffersson@gmail.com, 070-7694917

Gabriella Pernler
gabriella.pernler@me.com, 0706-281294

Alma Sundquist, CUS
Jonas Johnson
Bertil Sjödin

Sten-Åke Thundal
sten-ake.thundal@thegroup.se, 070-4916421

Publicerad: