Annons
Annons

Kontakta oss

Telefon, växel: 0220-45600
Ordinarie telefontider:
Måndag–fredag 9.00-12.00
Onsdagar även 13.00-16.30

E-post:
För utbildnings- och ungdomsfrågor: utbildning-ungdom@ridsport.se
För sport- och tävlingsfrågor: sport@ridsport.se
För allmänna frågor: kansliet@ridsport.se

Postadress:
Svenska Ridsportförbundet
Ridsportens Hus
734 94 Strömsholm

Besöksadress: Herrskogsvägen 2

Bankgiro: 167-5115
Organisationsnummer: 802002-8042

Har du frågor om Idrott Online Klubb – kontakta IdrottsSupporten hos RF Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.

Har du allmänna frågor, frågor om Grönt Kort, lokala och regionala hopp- och dressyrtävlingar, hopp- och dressyrallsvenskor division 2 och 3, kontakta ditt distrikt

Kontakt vid olycka eller annan krissituation: 0220-456 99

Kontaktuppgifter till förtroendevalda finns under Organisation.

KANSLIET

Förbund & samhälle, administration

Johan Fyrberg – generalsekreterare
johan.fyrberg@ridsport.se, direktnr 0220-456 50

Gisela Löfstrand – ledningsstöd
gisela.lofstrand@ridsport.se, direktnr 0220-45639

Jan Andersson – t.f. administrativ chef
jan.andersson@ridsport.se, direktnr 0220-456 18

Eva Gyllenstrand – planerings- och utvecklingschef
eva.gyllenstrand@ridsport.se, direktnr 0220-45656

Lotta Orrholm – förbundskoordinator
lotta.orrholm@ridsport.se, direktnr 0220-45645

Elin Gustavson – hållbarhetsfrågor
elin.gustavson@ridsport.se, direktnr 0220-45632

Jennie Hallström – IdrottOnline Förbund, telefonväxel, reception och administration
jennie.hallstrom@ridsport.se, direktnr 0220-45636

Anna Holmén – ekonomi
anna.holmen@ridsport.se, direktnr 0220-45644

Håkan Holmberg – posthantering, kontorsmaterial och diverse utskick, t.ex. dopingprover, broschyrer mm.
hakan.holmberg@ridsport.se, direktnr 0220-45623

Ann-Sofi Mårtensson – ekonomiassistent
ann-sofi.martensson@ridsport.se, direktnr 0220-45640

Andreas Olsson – IT och administration
andreas.olsson@ridsport.se, direktnr 0220-45615

Bill Smith – IT-ansvarig
bill.smith@ridsport.se, direktnr 0220-45658

Sport och tävling

Andrea Barth – verksamhetschef
andrea.barth@ridsport.se, direktnr 0220-45628

Louise Borking – samordnare landslagsverksamhet hoppning ponny, children, junior, young rider
louise.borking@ridsport.se, direktnr 0220-45619

Annika Ersgård – elitsamordnare dressyr, senior rådgivare internationell hoppning/dressyr, landslagsverksamhet
annika.ersgard@ridsport.se, direktnr 0220-45611

Line Ersgård - internationell samordnare dressyr, FEI-registreringar, FEI-pass
line.ersgard@ridsport.se, direktnr 0220-456 46

Sara Johansson – elitsamordnare hoppning, landslagsverksamhet hoppning seniorer
sara.johansson@ridsport.se, 072-0763219

Helena Lindencrona – elit- och nationell samordnare fälttävlan och reining, FEI‑funktionärer
helena.lindencrona@ridsport.se, direktnr 0220-45616

Sandra Lindlöf Äikäs – elit- och nationell samordnare working equitation och distansritt, utfärdar Letter of Permission
sandra.lindlof@ridsport.se, direktnr 0220-456 57

Annica Lund – nationell samordnare dressyr för häst och ponny, ungdomsdressyr, TR‑frågor, elit och nationell samordnare paradressyr, tävlingstermin/ propositionshantering paradressyr
annica.lund@ridsport.se, direktnr 0220-45626

Wiveka Lundh – Senior advisor, internationella relationer
wiveka.lundh@ridsport.se

Marcus Lundholm – utvecklingssamordnare, hästvälfärdsfrågor
marcus.lundholm@ridsport.se, direktnr 0220-45603

Anna Norstedt – TDB-utveckling och support
anna.norstedt@ridsport.se, direktnr 0220-45620

Veronica Palmius – elit- och nationell samordnare sportkörning, voltige, parasportkörning
veronica.palmius@ridsport.se, direktnr 0220-45688

Robert Solin – nationell samordnare hoppning häst/ponny, TR III‑I, hoppdomarnämnden, disciplinnämnden, ponnymätning
robert.solin@ridsport.se, direktnr 0220-45614

Victoria Varga – hästlicenser, ryttarlicenser, TDB‑support
victoria.varga@ridsport.se, direktnr 0220-45604

Lotta Orrholm – förbundskoordinator
lotta.orrholm@ridsport.se, direktnr 0220-45645

Katarina Agné, föräldraledig

Ridklubb/Ridskola

Sandra Wiklund – t.f. verksamhetschef Ridklubb/Ridskola
distriktssamordning och utbildningsmaterial
sandra.wiklund@ridsport.se,
direktnr 0220-45610

Catrine Hermansen
– projektledare för ”Trygga ledare”
catrine.andersson@ridsport.se, direktnr 0220-45662

Daniel Bergqvist – ryttarutveckling och nationell idrottsutbildning (NIU)
daniel.bergqvist@ridsport.se, direktnr 0220-45608

Carin Danielsson - projektstöd och ungdomsaktiviteter
carin.danielsson@ridsport.se, direktnr 0220-45629

Elin Jäderholm – barn- och ungdomsverksamhet (bredd)
elin.jaderholm@ridsport.se, direktnr 0220-45621

Matilda Fagerlind – funktionärsutbildningar och "Grönt kort"
matilda.fagerlind@ridsport.se, direktnr 0220-45654

Annica Feltendal – projektledare digital utbildning och material
annica.feltendal@ridsport.se, direktnr 0220-456 06

Lotta Hillbom – föreningsrådgivare
lotta.hillbom@ridsport.se, direktnr 0220-45665

Marita Lindberg - föreningsanslutningar och medlemsförsäkring
marita.lindberg@ridsport.se direktnr 0220-456 87

Lollo Magnusson – tränar- och dressyrdomarutbildningar
lollo.magnusson@ridsport.se, direktnr 0220-45607

Anna Reilly – ridskolerådgivning och besöksverksamhet
anna.reilly@ridsport.se, direktnr 0220-45627

Kicki Ronnerberg-Bäckman – föreningsrätt och medlemsfrågor
kicki.ronnerberg-backman@ridsport.se, direktnr 0220-45609

Markku Söderberg – föreningsrådgivare
markku.soderberg@ridsport.se, 0220-45664

Maria Thun – förbunds- och föreningsutveckling
maria.thun@ridsport.se, direktnr 0220-45602

Sofia Törnå – paraverksamhet
sofia.torna@ridsport.se, direktnr 0220-45643

Joanna Weisz – yrkesprov/yrkesutbildningar
joanna.weisz@ridsport.se, direktnr 0220-45660

Hanna Danewid – föräldraledig
Matilda Wennström - föräldraledig

Kommunikation och Marknad

Eleonor Otterdahl - kommunikations- och marknadschef
eleonor.otterdahl@ridsport.se, direktnr 0220-456 76

Margareta Borg – kommunikatör breddfrågor
margareta.borg@ridsport.se, direktnr 070‑9795633

Mattias Burling – marknadskommunikation, digital media
mattias.burling@ridsport.se, direktnr 0220-456 38

Katarina Gustafsson – kommunikatör breddfrågor
katarina.gustafsson@ridsport.se, direktnr 0220‑45612

Matilda Hjertstrand – kommunikationsansvarig sport och tävling, presskontakt landslag och mästerskap
matilda.hjertstrand@ridsport.se, direktnr 0220‑45631

Ellen Mattsson – ansvarig partnerskap och sponsring
ellen.mattsson@ridsport.se, direktnr 0220‑45648

Julia Navrén – webbredaktör och sociala medier
julia.navren@ridsport.se, direktnr 0220‑45695

Linda Olivi – ansvarig evenemang och sponsorer
linda.olivi@ridsport.se, direktnr 0220-456 30

Josefin Sasse - presschef
josefin.sasse@ridsport.se, 079-143 11 63

Häst & Ryttare

Sofia Johansson – chefredaktör och ansvarig utgivare
sofia.johansson@ridsport.se, direktnummer 070‑6340345
eller kontakta Häst & Ryttare: info.hastryttare@ridsport.se

Publicerad: