Kontakta oss

logotyp Göteborg och Bohusläns Ridsportförbund

Distriktsstyrelsen

Kontaktuppgifter

Ordförande, Hans Went

hans@prewendt.se

0706482421

Vice ordf, Karin Genberg

karingenberg@gmail.com

0736751141

Kassör, Ann Olofsson

olofsson.ann@gmail.com

0733192702

Sekreterare, Svend Christiansen

sc@halldinadvokater.se

0709710050

Eva Jungmark

eva.jungmark@gmail.com

0706551319

Naana Rench

naana.rench@coompanion.se

0704525281

Pelle Wedenmark

pellewedenmark@msn.com

0705334456

Nina Anyai

nina.anyai@bredband.net

0708571260

Ungdomsrepresentant, Johanna Forsman

johanna_forsman@live.se


Distriktets Ungdomssektion

Kontaktuppgifter

Ordförande, Alva Björlund

alvasoffi@gmail.com

Vice ordf, Johanna Forsman

johanna_forsman@live.se

Sekreterare, Elin Andersson


Kommunikatör, Johanna Jägard


Kassör, Amelie Vindrot


Linnea Brose


Linnea Bennelid


Tindra Tammi


Maja Simonsson


Tävlingskommittén

Kontaktuppgifter

Sammankallande, Kicki Christensson

christina.christensson@volvocars.com

0733332162

Kajsa Andreasson

kajsa.andreasson@outlook.com

0731819879

Annica Jonsson

annicajon@live.se


Lisbeth Ledner

lisbeth.w.ledner@gmail.com


Lena Wetterling

lena.wetterling@gmail.com


Nina Rasmusson

ulfonina@hotmail.com


Ungdomsrepresentant, Maja Simonsson

simonssonmaja97@outlook.com


Valberedningen

Kontaktuppgifter

Ordförande, Hanna Khazrai

hannakhazrai85@gmail.com

Tina Ehn

tinatina.ehn@gmail.com

Therese Hurtig Martinsson

theresehurtigmartinsson@yahoo.se

Sammarbete med media

Kontaktuppgifter

GöteborgsPosten, Alexander Olausson

alexander.olausson@gp.se

+4676-8580793

Publicerad:

Vi som jobbar på Kansliet:

 

Kerstin Gunnesson delar ut pris dressyr DM

Kerstin Gunnesson

Kerstin arbetar som konsulent och har övergripande ansvar av verksamheten.

Har i stort sett hela livet engagerat sig i ridsporten på ett eller annat sätt både som ryttare, ungdomsledare, styrelseledamot i olika ridsportföreningar, hästägare, stallägare, ponnymamma, och brinner fortfarande för ridsporten på alla plan, även idrottspolitiskt.

Evelina Ketola

Med ett stort intresse för ridsport (personligen lite extra för dressyr) arbetar Evelina som kanslist hos Göteborg & Bohusläns Ridsportförbund. Utöver ridsportsliga ambitioner så finns även ett stort engagemang för föreningsliv.

Evelina arbetar med tävlingsfrågor, samt är ansvarig för distriktets digitala kommunikation och finns som resurs till distriktes ungdomssektion.

Kontakt:

evelina.ketola@ridsport.se, 070-6801973