Tävlingsterminsträff Västmanland

FOTO: Mikael Sjöberg

Västmanlands tävlingssektion hälsar alla föreningar som planerar att arrangera tävling 2024 välkomna på tävlingsterminsträff. Torsdag den 19 oktober kl. 18.30 Ridsportens Hus/Teams

Träffen genomförs som hybrid via Microsoft Teams (en inloggning/förening, fri att dela) men en representant för föreningens talan. Fysiskt deltagande med max två representanter per förening är välkomna till Ridsportens Hus, Strömsholm. Vi ser gärna att föreningens representanter har mandat till alternativa datum eller besluta om klasser om det finns fler tävlingsansökningar på samma datum. Föreningar som inte deltar kommer inte att få sin ansökan godkänd vid eventuella ”krockar”

Vi går igenom tävlingsterminen, allsvenskaserierna för 2024, DM arrangörer samt övriga frågor. Har ni något särskilt som ni önskar ta upp på träffen, ange det i anmälan eller i ett mejl till Åsa, asa.isaksson@ridsport.se

Anmäl till träffen HÄR Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster. .

Kom ihåg att göra era tävlingsansökningar i TDB senast den 30 sep 2023 med önskemål om allsvenska omgång och/eller DM. Efter den 30 september räknas ansökan som sen och behandlas i andra hand.

För frågor kontakta Åsa via mejl: asa.isaksson@ridsport.se eller telefon: 0220-456 22.

Varmt välkomna!

Publicerad: