Stormöte

Välkommen till en träff med ordförande och/eller annan förtroendevald i er förening på Björkängs vägkrog den 7 oktober kl 19.00 med fika från kl 18.30.
Plats: Björkängs vägkrog
Datum: Måndag den 7 oktober
Tid: Vi startar med fika kl 18.30, mötet börjar kl. 19.00
Vi har bjudit in Björbäcks ryttarförening som kämpat under ett par år då de tappade medlemmar och personer i sin organisation men som tillsammans lyckats vända på ett positivt sätt.
Vi kommer även att få lyssna på Varbergs ridskola som driver sin ridskola på ett proffsigt och affärsmässigt sätt!
- Ridsportens framtid som idrott, Björbäck, att vända i motvind - föreningslivet när det är som bäst!
- Föreningars ekonomi, Varbergs Ridskola - mer än bara ridskola!
- Våra anläggningars behov av upprustning
- Varför allt färre tävlar
- Övriga frågor och inspel
Anmälan: Senast den 1 oktober via Länken Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.
Vi är alla beroende av varandra, allas vårt uppdrag är att utveckla och förbättra ridsporten i Halland för våra medlemmar! Så kom och lyssna och diskutera tillsammans med oss!
Publicerad: