Annons
Annons

Kontakta oss

Telefon, växel: 0220-45600
Telefontider:
Måndag–fredag 9.00-12.00
Onsdagar även 13.00-16.30

E-post:
För utbildnings- och ungdomsfrågor: utbildning-ungdom@ridsport.se
För sport- och tävlingsfrågor: sport@ridsport.se
För allmänna frågor, dispenser: kansliet@ridsport.se

Postadress:
Svenska Ridsportförbundet
Ridsportens Hus
734 94 Strömsholm

Besöksadress: Herrskogsvägen 2

Bankgiro: 167-5115
Organisationsnummer: 802002-8042

Har du frågor om… Idrott Online Klubb – kontakta IdrottsSupporten hos RF Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.

Har du... allmänna frågor, frågor om Grönt Kort, lokala och regionala hopp- och dressyrtävlingar, hopp- och dressyrallsvenskor division 2 och 3, kontakta ditt distrikt

Kontakt vid olycka eller annan krissituation

Kontaktuppgifter till förtroendevalda finns under Organisation.

KANSLIET

Förbund & samhälle, administration

Annika Tjernström – generalsekreterare
annika.tjernstrom@ridsport.se, direktnr 0220-45650

Eva Gyllenstrand – planerings- och utvecklingschef
eva.gyllenstrand@ridsport.se, direktnr 0220-45656

Lotta Orrholm – förbundskoordinator
lotta.orrholm@ridsport.se, direktnr 0220-45645

Elin Gustavson –hållbarhetsfrågor
elin.gustavson@ridsport.se, direktnr 0220-45632

Johanna Axell – IdrottOnline Förbund, mätintyg ponny, telefonväxel, reception och administration
johanna.axell@ridsport.se, direktnr 0220-456 36

Agneta Hellström – ekonomi/HR
agneta.hellstrom@ridsport.se, direktnr 0220-45642

Anna Holmén – ekonomi
anna.holmen@ridsport.se

Håkan Holmberg – posthantering, kontorsmaterial och diverse utskick, t.ex. dopingprover, broschyrer mm.
hakan.holmberg@ridsport.se, direktnr 0220-45623

Ann-Sofi Mårtensson – ekonomiassistent
ann-sofi.martensson@ridsport.se, direktnr 0220-45640

Andreas Olsson – IT och administration
andreas.olsson@ridsport.se, direktnr 0220-45615

Bill Smith – IT-ansvarig
bill.smith@ridsport.se, direktnr 0220-45658

Sport och tävling

Andrea Barth – verksamhetschef
andrea.barth@ridsport.se, direktnr 0220-45628

Katarina Agné – elit- och nationell samordnare workingequitation
katarina.agne@ridsport.se, direktnr 0220-456 57

Louise Borking
louise.borking@ridsport.se, direktnr 0220-45619

Annika Ersgård – elitsamordnare hoppning/dressyr, internationell hoppning/dressyr, landslagsverksamhet
annika.ersgard@ridsport.se, direktnr 0220-45611

Magnus Johansson – elitsamordnare distansritt, hoppning – landslagsverksamhet för ponny&children. Baltic Cup
magnus.johansson@ridsport.se, direktnr 0220-45601

Sara Johansson – hoppning – internationell anmälan och landslagsverksamhet för YR, juniorer
sara.johansson@ridsport.se, 072-0763219

Helena Lindencrona – elit- och nationell samordnare fälttävlan, reining, FEI‑funktionärer
helena.lindencrona@ridsport.se, direktnr 0220-45616

Annica Lund – nationell samordnare dressyr för häst och ponny, ungdomsdressyr, TR‑frågor, tävlingstermin/propositionshantering dressyr, allsvenskor dressyr häst/ponny. paradressyr, working equitation, tävlingstermin/propositionshantering paradressyr, working equitation, FEI‑pass, FEI‑registreringar och Letter of Permission.
annica.lund@ridsport.se, direktnr 0220-45626

Wiveka Lundh – Senior advisor, internationella strategier
wiveka.lundh@ridsport.se

Marcus Lundholm – utvecklingssamordnare
marcus.lundholm@ridsport.se, direktnr 0220-45603

Anna Norstedt – TDB-utveckling och support
anna.norstedt@ridsport.se, direktnr 0220-45620

Veronica Palmius – elit- och nationell samordnare sportkörning, voltige, parasportkörning
veronica.palmius@ridsport.se, direktnr 0220-45688

Robert Solin – nationell samordnare hoppning häst/ponny, TR III‑frågor, tävlingstermin/propositionshantering hoppning, allsvenskor hoppning häst/ponny, hoppdomarnämnden, disciplinnämnden, ponnymätning, barn och ungdomars tävlande
robert.solin@ridsport.se, direktnr 0220-45614

Victoria Varga – häst- och ponnylicenser, tävlingsresultat hoppning häst/ponny, TDB‑support
victoria.varga@ridsport.se, direktnr 0220-45604

Jennie Hallström, föräldraledig

Ridklubb/Ridskola

Gisela Löfstrand – verksamhetschef
gisela.lofstrand@ridsport.se, direktnr 0220-45639

Catrine Andersson – projektledare för ”Trygga ledare”
catrine.andersson@ridsport.se, direktnr 0220-45662

Lena Annergård – yrkesutbildningar/yrkesprov och föreningsanslutning
lena.annergard@ridsport.se, direktnr 0220-45613

Daniel Bergqvist – ryttarutveckling och nationell idrottsutbildning (NIU)
daniel.bergqvist@ridsport.se, direktnr 0220-45608

Hanna Danewid – barn- och ungdomsverksamhet (bredd)
hanna.danewid@ridsport.se, direktnr 0220-45621

Matilda Fagerlind – funktionärsutbildningar och "Grönt kort"
matilda.fagerlind@ridsport.se, direktnr 0220-45654

Lotta Hillbom – föreningsrådgivare
lotta.hillbom@ridsport.se, 0220-45665

Elin Jäderholm – projektstöd och ungdomsaktiviteter
elin.jaderholm@ridsport.se, direktnr 0220-45629

Birgitta Lindstrand – föreningsrådgivare
birgitta.lindstrand@ridsport.se, 0220-45663

Elisabet Lundholm – tränarutbildning
elisabet.lundholm@ridsport.se, direktnr 0220-45617

Lollo Magnusson – tränar- och dressyrdomarutbildningar
lollo.magnusson@ridsport.se, direktnr 0220-45607

Anna Reilly – ridskolerådgivning och besöksverksamhet
anna.reilly@ridsport.se, direktnr 0220-45627

Kicki Ronnerberg-Bäckman – föreningsrätt och medlemsfrågor
kicki.ronnerberg-backman@ridsport.se, direktnr 0220-45609

Markku Söderberg – föreningsrådgivare
markku.soderberg@ridsport.se, 0220-45664

Maria Thun – förbunds- och föreningsutveckling
maria.thun@ridsport.se, direktnr 0220-45602

Sofia Törnå – parasport
sofia.torna@ridsport.se, direktnr 0220-45643

Matilda Wennström – utbildningsmaterial
matilda.wennstrom@ridsport.se, direktnr 0220-45652

Sandra Wiklund – distriktssamordning och utbildningsmaterial
sandra.wiklund@ridsport.se, direktnr 0220-45610

Joanna Weisz – paraverksamhet
joanna.weisz@ridsport.se, direktnr 0220-45660

Kommunikation och Marknad

Camilla Sand – kommunikations- och marknadschef
camilla.sand@ridsport.se, direktnr 0220‑45676

Margareta Borg – marknadskommunikation, varumärke, evenemang, breddfrågor
margareta.borg@ridsport.se, direktnr 070‑9795633

Annica Feltendal – projektkommunikation, IT, webb
annica.feltendal@ridsport.se, direktnr 0220‑45606

Katarina Gustafsson – projektkommunikation
katarina.gustafsson@ridsport.se, direktnr 0220‑45612

Matilda Hjertstrand – presskontakter, kommunikation sport & tävling, landslag och mästerskap
matilda.hjertstrand@ridsport.se, direktnr 0220‑45631

Philippa Lindberg – projekt- och evenemangsansvarig. Leder och koordinerar marknadsaktiviteter samt events, möten och mässor mm.
philippa.lindberg@ridsport.se, direktnr 070‑5906655

Ellen Mattsson – sponsoransvarig
ellen.mattsson@ridsport.se, direktnr 0220‑45648

Linda Olivi, föräldraledig
Mattias Burling, föräldraledig

Häst & Ryttare

Sofia Johansson – chefredaktör och ansvarig utgivare
sofia.johansson@ridsport.se, direktnummer 070‑6340345
eller kontakta Häst & Ryttare: info.hastryttare@ridsport.se

Publicerad: