Sektioner

Tävlingssektionen

Sektionsordförande

Ninni Svensson, Ljungby Ridklubb
070-592 99 53

Ledamöter

Ann Hellström, Värnamobygdens Ryttarförening, grenledare hoppning häst
070-307 95 56
ann.hellstrom@ombud.agria.se

Torsten Spethz, Svarttorps Ridsällskap, grenledare hoppning ponny
070-304 03 62
stall_spethz@hotmail.com

Linda Strand, Långasjö Hästsportklubb, grenledare dressyr
070-280 42 00
lindastrand@live.se

Tobias Jönberg, Växjöortens Fältrittklubb
076-135 44 91
igm@hotmail.se

Ulrika Bondéus, Isabergs Ridklubb
073-358 02 08
ulrika.bondeus@gmail.com

Cecilia Lodelius, Älmhult-Linnébygdens Ridklubb
070-566 69 93
cessan.lodelius@gmail.com


Utbildningssektionen

Sektionsordförande

Annelie Carlsson, Vetlandaortens Ryttarförening
070-655 47 56
lianolsson90@hotmail.com

Ledamöter

Ann Hellström, Värnamobygdens Ryttarförening
070-307 95 56
ann.hellstrom@ombud.agria.se

Anneli Fermskog, Lenhovda Hästsportklubb
070-866 21 09
sebastianmirasmilla@live.se

Anne Eriksson, Tenhults Ryttarförening
070-776 72 03
hoppanne@gmail.com

Louise Wemlerth, Tingsryds Rid- och Körklubb
0702-530806
louise.wemlerth@ingelstad.nu

Distriktets ungdomssektion

Ordförande

Jennifer Johansson, Västerviksortens Ryttarförening
jenniferjohansson597@gmail.com

Vice ordförande

Nellie Roos. Oskarshamns Ridklubb
nellie.roos@oskarshamnsrk.se

Sekreterare

Isabell Edvinsson, Jönköpings Fältrittklubb
isabell.edvinsson@gmail.com

Ledamöter

Sandrine Vidarsson, Växjö Ridklubb
sandrine.vidarsson03@gmail.com

Ella Hjortskull, Åseda Ryttarförening
ella.hjortskull@gmail.com

Alicia Pettersson, Vissmålens Ridklubb
aliciapetterssson@hotmail.com

Matilda Forsman, Bankeryds Ridklubb
forsman.matilda@gmail.com